Солидна 14Kt Бело Злато Свадба Вистински скапоцен камен Blue Sapphire машки Прстени Дијамант Ангажман Накит за Сопруг Anniverysary
Ново

Солидна 14Kt Бело Злато Свадба Вистински скапоцен камен Blue Sapphire машки Прстени Дијамант Ангажман Накит

DEN 48240.00

Залиха

Ние исто така нудиме две-тон дизајн за повеќето settings. Ние НЕ се наплаќа restocking такса! Сите следниве услови мора да бидат исполнети, со цел за да добие целосна наплата : Точка мора да биде во неговата оригинална состојба покажува никакви знаци на истрошеност, оштетување, или промена. Ве молам да ми испрати големината/обликот што го барате и ќе ни биде мило да ви даде понуда. Ако ви се враќаат прилагодено објект (промена на големината на, дизајн измена, или дизајн репродукција), a $30 надоместок ќе бидат одземени од вашата наплата. Доплата од $ 10 ќе бидат додадени. Царинската декларација помалку од $20 вредност.
4) Дизајн Репродукција : Ако сакате дизајн кој моментално не е достапна во мојата продавница, јас ќе бидам среќен да работат со вас за да се репродуцира.
5) Монтажа Услуги : Ние нудиме бесплатна монтажа услуги за сите предмети купени во мојата продавница.
100% Природни Sapphire Накит Во Цврста 14 Kt Бело Злато (може да се измени)
Дијамантите : Природни Дијаманти
Карат Тежина : 0. Мојот jeweler има над 10 години искуство во справување со дијамант камења.
1) Прстен Ре-size : ве молиме наведете било која големина помеѓу големината 5 до 9 . Имајте предвид сите дизајн модификација ќе бара дополнителна недела за да се заврши.
ПОЛИТИКА ЗА НАПЛАТА
Ние нудиме 30 ден Парите Назад за сите производи што се продаваат.
2) Дизајн Измена : Сите полу-држачи може да се измени за да се вклопи во една специфична големина/форма центар камен.30 кт
Намалување На : Круг
Јасност : SI
Боја : G-H
Sapphire : Вистински 100% Природни
Карат Тежина : 1. Ние гарантираме за изработка ќе биде еднаков за сите предмети што ги видите во нашата продавница. Купувачот е одговорно за цената на превозот до нас. Се врати превозот методи со приоритет пошта или регистрирајте се mail,
Не Fedex. Нема враќање е дадена ако дефект е предизвикан од злоупотреба на купувачи. Ако не сте задоволни со вашиот објект за било која причина, ние ќе издаде целосна наплата минус цената на превозот објект за вас.

Декларираните карактеристики

Прстен Големина:
5, 5.25, 5.5, 5.75, 6, 6.25, 6.5, 6.75, 7, 7.25, 7.5, 7.75, 8, 8.25, 8.5, 8.75, 9, 9.25, 9.5, 9.75
Тип На Објект:
Прстени
Парична казна или Моден:
Парична казна
Метал Печат:
14k
CertificateType:
NGSTC
Страна Камен:
дијамант
Број На Модел На:
WU292
Повод:
Партија
Стил:
Класичен
Поставување Тип:
Prong поставување
Обликотшема:
Круг
Метали Тип:
Бело Злато
Пол:
Мажи
Главниот Камен:
Sapphire
Прстени Тип:
Свадба Бендови
Бренд Име:
LOVERJEWELRY
Место на Потекло:
Кина (Копно)
Фабрика Адреса:
Гуангжу,Кина
Главниот Камен:
Природни Sapphire
Главниот Камен Намали:
Овална 6x8mm
Custom Ring Големина:
на располагање
Is_customized:
Yes
Метал тип:
14Kt Злато-Бела
Злато Тежина (грами):
4.25 g
CertificateType:
Никој

Поврзани производи