STEYR HDMI 1.4 Splitter 1x4, 4 Портен HDMI Splitter 1 на текст 4 излез со EDID поддршка 1.4 aHDMI,4Kx2K со 3D & 1080p&2160P
Ново

STEYR HDMI 1.4 Splitter 1x4, 4 Портен HDMI Splitter 1 на текст 4 излез со EDID поддршка 1.4 aHDMI,4Kx2K со

DEN 1284.00
DEN 1835.04

Залиха


Настава : HDMI Splitter користи еден HDMI извори, пристап до повеќе HDMI тоне. На 1x4 HDMI Splitter им овозможува на еден HDMI уреди за да биде лесно да се подели на 4 HDMI ™ компатибилни монитори или проектори. На Splitter исто така, може да бидат поставени на крајот на еден долг HDMI кабел за да се регенерираат на HDMI сигнал. КАРАКТЕРИСТИКИ : 1) HDMI ТМ (1.4 а 4 Kx2 K со 3 D & 1080p&2160 P поддршка) 2)Дистрибуира 1 HDMI извор на 4 HDMI Прикажува истовремено. 3)ги Поддржува сите задолжителни и повеќе изборни наставни 3 D&4 K формати 4)Поддржува Висока Дефиниција Резолуции : [email protected] Hz, 3 D [email protected] Hz,[email protected] HZ, 720p/[email protected] Hz 5) Компатибилен blue-ray,PS3, PS4 медиа формат,целосна поддршка за 3 D приказ, Apple TV 6) EIDI Времетраење : 4 секунди 7) поддршка EDID СПЕЦИФИКАЦИЈА Име на производ : 1x4 HDMI Splitter 4 K Сигнал Влезови/ Излез : 1 inpu;4 излези HDMI Конектор : Вид На 19 pin женски HDMI Верзија : HDMI 1.4 со HDCP Верзија : HDCP 1.4 (компатибилен со 1.2/1.1/1.0) HDMI Resolution : 2160p/24/50/60fs/1080p/1080i/720p/576p/576i/480p/480i Поддршка видео боја формат : 24bit/длабоко боја 30bit 36bit,48bit Поддршка аудио формат : DTS-HD/Dolly-вистински HD/LPCM7.1/DTS/Dolby-AC3/DSD Макс. опсег : 340 MHz Max baud rate : 10.2 Gps Текст кабел растојание : Излез на кабел растојание : Влез/излез DDC Сигнал : 5 volts p-p (TTL) Влез/Излез ТМД Сигнал : 0.5~1.5 Volts p-p Max работат на струјата : 1.4 Еден адаптер формат : Влез : AC(5 OHZ,60 HZ) 100 V-240 V;Излез : DC5 V Температурата на работа опсег : (- 15 + 55 целзиусови степени степен) Оперативни Влажност опсег : 5 до 90% RH (Без Кондензација) Напојување : DC5 V адаптер Додатоци со Машина : а) 5 V адаптер б ) еден компјутер на прирачник Големина : 115x62x25mm СОНЦЕТО. : 205g Пакет Содржина : 1 x HDMI Splitter 1x4 1 x Адаптер(ЕУ,САД,АУ,велика БРИТАНИЈА достапни) 1 x англиски јазик Прирачник за Корисникот

Декларираните карактеристики

Должина:
US Plug, UK Plug, EU Plug, AU Plug
Примена:
Телевизија,Засилувач,Мултимедијални,ТВ КУТИЈА,Компјутер,ДВД Плеер,Проектирање,Следење на
Пакување:
картонска кутија
Конектор Б:
HDMI
Пол:
Женски-Женски
Пакет:
Пакет 1
Бренд Име:
STEYR
Пакет:
Yes
Конектор A:
HDMI
Функција:
HDMI1.4
верзија:
HDMI 1.4
Број На Модел На:
hdmi splitter 1x4
Тип:
HDMI Кабли
Надворешниот Дијаметар:
HDMI Splitter 1x4
Број На Модел На:
hdmi splitter 1x4
Надворешниот Дијаметар:
178x67x21mm
Hdmi Верзија:
HDMI 1.4(v1.3 компатибилен),HDCP 1.4
HDMI Resolution:
4Kx2K/ 1080P/ 1080i/ 720p/ 576p/ 576i/ 480p/480i

Поврзани производи