Топла продажба Супер светло јаглерод 26er MTB wheelset 1300g само 27.5 инчен плус XC тркала велосипед 29er цевки rim онлајн DIY сликарство
Ново

Топла продажба Супер светло јаглерод 26er MTB wheelset 1300g само 27.5 инчен плус XC тркала велосипед 29er

DEN 20259.00
DEN 21552.00

Залиха


Производи' карактеристики :
Прирабници/тркала :
1.250 Gpa modulus карбонски влакна засилување лента дава дополнителни вкочанетост на зборуваше дупки.
Спецификации
29er/27.Ние прифаќаме OEM наредби, ве молиме испратете ни го вашето лого/дизајн во PDF, ПИ формат, и сите детали.Произведени од страна на новата технологија, венчиња' процесот на производство се без EPS меурчиња, ова значи венчиња се моделирани со воздушното перниче дека има внатрешен облик на раб. Така на rim е завршена, посилни и поцврста. Она што го имаме :
Искусен тим : нашата R&D број вработени и менаџери работеле во меѓународни бренд Оем фабрика за повеќе од 10 години.
ПС : Ако немате било пораки,ние ќе го организираме : 29er, UD мет,без decals,и со shima 11 брзина на лентата тело,28/28 H (имаат снабдување со 9/10 брзина центар spacer)!
3.5 er/29er)
Центар
Бренд
N ovatec D791/D792 SB,Powerway M66(Брзо ослободување пред 108mm*9mm,заден 145mm*10мм)
Novatec D791/D792 SB,Powerway M32/35 директно се повлече (преку оска центри пред 100mm*15mm,заден 142mm * 12mm)
Зборуваше дупки :
1). Преку оска верзија : Novatec D791/D792 SB (24/24 ЧАСА,28/28 H или 32/32 H),Powerway M32/M35 (28/28 H).
Рамки :
1.
* 250 Gpa modulus карбонски влакна засилување лента дава дополнителни вкочанетост на зборуваше дупки.
Зборуваше&Брадавица
Зборуваше
Столб PSR1423
Зборуваше дупки
Пред 28, Заден 28 Дупки
Брадавица
Алуминиум.5 er/26er 24 X24mm MTB hookless clincher цевки компатибилен тркала за Крос-Кантри XC rider
Rim
Материјал
Toray T700 Целосна Јаглерод
Ткаат
3 K/UD
Заврши
Мет/Сјајни
Ширина
24mm
Длабочина
24mm
Тип
Hookless clincher цевки компатибилен
Тежина
280,290,300±10g (26er/27.
Стандард
En Стандарди
Дизајн знаци
* Hookless : од Страна на добивање ослободи од кука од врвот на rim sidewall, рамката ѕидот стана мазна и права, тоа е лесно да се инсталира гуми и гума и rim ќе работи совршено да се создаде печат.
Софистицирана опрема : јаглероден влакна ткаенини машина за сечење, со висока температура лиење машина, тестирање на машина и други прецизни машини увезени од Јапонија.

Декларираните карактеристики

боја:
Novatec D791 QR центар, Novatec D791 ТА центар, Powerway M66 QR центар, Powerway M32 ТА центар, Powerway M35 ТА центар, DT 350s QR центар, DT 350s ТА центар, DT 240s QR центар, DT 240s ТА центар, Powerway M32 QR центар
Тркала Материјал:
јаглерод
Бренд Име:
PEENGIN
Применливи Велосипед:
Планински Велосипеди
Систем За Сопирање:
Диск сопирачки
По завршувањето:
Мет/Сјајни
is_customized:
Yes
Број На Модел На:
29er/27.5 er/26er-24-24CT
Големина:
29er/27.5er/26er
Зборуваше Дупка:
24/24,28/28,32/32H
Материјал:
Карбонски Влакна
Тежина:
1300~1400+/-70g
Ширина:
24mm
длабочина:
24mm
ткаат:
3K/UD/3K twill
Rim тип:
Clincher цевки компатибилен
Гаранција:
1 година
ERD:
590/556/531mm
Bsd:
622/584/559mm

Поврзани производи