Турбо CHRA Кертриџ Core TD04HL 49189-02912 49189-02913 49189-02914 За IVECO Daily За Fiat Ducato 3.0 L HPI 2006 - F1C 146HP
Ново

Турбо CHRA Кертриџ Core TD04HL 49189-02912 49189-02913 49189-02914 За IVECO Daily За Fiat Ducato 3.0 L HPI

DEN 4343.00
DEN 4772.64

Залиха


•Предмети кои не може да се инсталира ќе бараат професионална инсталација фактура за враќање.
Најчесто поставувани ПРАШАЊА : (Купувачи И Продавачи, за прашања И Одговори)
-П : Како ви се случува да брод од мојата цел?
A : Обично, Ние организираме на пратката од страна на EMS,DHL,Fedex и Воздухот Пост.
Сите пакети се двојно проверени и добро спакувани страна на нашите испраќање на катедрата за да бидете сигурни дека тие се безбедни за испорака. Ве молиме не го потпише пакет и да се отвори случајот со превозот на компанијата, ако делот е оштетена за време на превозот.
ТУРБО Кертриџ CHRA Јадрото на TD04 HL TD04 HL-13 T6 49189-02913 49189-02912 49189-02914 504137713 504092197 504340177 Турбополнач За Iveco Daily За Fiat Ducato Масив, 2006 - 3.Плаќања мора да бидат примени во рок од 30 дена од денот на купувањето.
-П : Кога ќе брод мојата цел?
A : Откако ќе добиете потврда на уплатата, ние ќе се обидеме потрудиме да брод цел во рок од 24 часа откако вашата уплата е потврдена. 15% restocking таксата ќе се применува и на Превозот и Ракувањето со такси не се враќа.0 F1 C 2006 - Мотор : F1 C Euro4 Multijet 3.
По продажба :
•Турбина школка нула ,масло излегуваат во јавноста, и така натаму грешки предизвикани од страна на производителот е припаѓаат на нашата гаранција опсег. Кога пакетот е доставен, купувачите треба да проверите пакети внимателно.0 L 2998 кзм, 4 Цилиндри Гориво Дизел Имајќи Домување 49189-20121 Задната плоча 49135-15405 Задната плоча 49177-80410 Турбина Домување 49189-17980 Actuator 49189-18645 Апликации За Iveco Камион Секојдневно ТД F1 C 2006 - За Fiat Ducato 3.
•Сите предмети се сосема нови, никогаш не се користи, и е сеуште во оригиналното пакување, освен ако не е поинаку наведено. Ако имате технички прашања во врска со нашите производи, ве молиме контактирајте со нас да бара да зборувате со нашите механичар на должност.0 L F1 C HPI 146 HP НОВО Семејство Турбо модел : TD04 HL-13 T-6 TD04 HL Турбо Кертриџ CHRA Дел Број : 49189-02912 49189-02913 49189-02914 49189 02912 49189 02913 49189 02914 4918902912 4918902913 4918902914 ОЕМ Број : 504137713 504092197 504340177 Примена : За IVECO Daily За Fiat Ducato Масив 3.

Декларираните карактеристики

Тип На Објект:
Воздухот Дози
Бренд Име:
LEKEBOPOWER
Објектот Ширина:
10inch
Име На Модел:
TD04HL 49189-02912 За Iveco Daily За Fiat Ducato Масив 3.0 L F1C
Поставување на Возило:
504340177 504137713 504092197 49189 02913 49189 02912 49189 02914
Frequence Опсег:
49189-02913 49189-02912 49189-02914 4918902913 4918902912 4918902914
Материјал Тип:
Турбина Тркала К18 TD04HL-13T-6 TD04HL 13T 6 Турбо Кертриџ CHRA Core
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9001
Објектот Висина:
10inch
Објектот Тежина:
2kg
Објектот Должина:
10inch
Модел Година:
2006- 49189-02913 49189-02912 49189-02914 4918902913 4918902912 146HP
Автомобил Производител:
Фиат
Специјални Функции:
За IVECO Daily За Fiat Ducato Масив 3.0 L HPI Multijet F1C 2006-
Турбо Модел :
TD04HL-13T-6 TD04HL 13T 6 Турбо Турбина Кертриџ CHRA
Дел Број:
49189-02913 49189-02912 49189-02914 4918902913 4918902912 4918902914
ОЕМ број:
504340177 504137713 504092197 49189 02913 49189 02912 49189 02914
Апликацијата возило:
За IVECO Daily За Fiat Ducato Масив 3.0 L F1C 2006-
Примена на моторот:
F1C Euro4 Multijet 3.0 L HPI 146HP
Кул:
масло за Ладење Turbo

Поврзани производи