UniqueFire 1505 4715AS IR 850NM Мини Led Светилка Надградена Верзија Батерија Светилка Факел,Обемот Планината,Полнач,Далечински Притисок
Ново

UniqueFire 1505 4715AS IR 850NM Мини Led Светилка Надградена Верзија Батерија Светилка Факел,Обемот Планината,Полнач,Далечински

DEN 1596.00
DEN 1679.52

Залиха

Под 100% бесплатно ситуација, 1 x 18650 li-ion батерија батеријата може да трае за 1-4 часа континуирано.
Опис На Производот :
ПРЕДУПРЕДУВА : Инфрацрвена светлина е невидлив за човековите очи.2 V
Работат температура
-5 ~ +50 степени целзиусови степени
Префрлете
Опашката притискање префрлате
Изградба
Shockproof,rainproof,анти-корозивни
Леќа
38mm дијаметар конвексни aspheric стаклена леќа
Боја
Титаниум Црна
Работи Час
1-3 часа
Димензии
146mm(Должина)/45mm(Раководител)/25мм(Телото)/28mm(Опашка)
Тежина
152g
Materal на Производ
Авијација засилен ниво алуминиум легура
Зум
Zoomable / прилагодлив
Совршен IR илуминатор за вашата Визија Ноќ потреби :
Armasight Летало Про
Yukon Фотон
Pulsar N550/750
Nite Site NS50/200 Viper-Волк
Оддел Г визија
DIY ноќ визија
Објектот во пакет е во согласност со делот што ќе го изберете, ви благодариме за вашиот undertanding. Опашката Притискање тип на прекинувач.(оставете порака за нас)
Спецификација :
Бренд
Unique Fire
Модел
UF-1505
LED Emitter Тип
4715 AS IR 850nm led
Употреба
Лов во ноќ или ноќно со професионална опрема
Светилка Живот
100,000 Часа
Извор На Енергија
1 x 18650 (Не се вклучени) li-ion батерија
Начини
3 режими (Здраво>Mi>Низок)
Влезен Напон
3.На цврст меч на диригент во светлото опашката може повеќе непречено однесување во целиот затворено коло и да се намали повеќе топлина во опашка. Со виси string на опашката на светлото, тоа е многу лесно за вас да ги заедно.
Section1 : -Пакет :
-1 x Фенерче
Дел 2 : Пакет :
1 x Фенерче
1 x Обемот Планината
Дел 3:-Пакет :
-1 x Фенерче
-1 x Полнач
Дел 4:Пакет :
1 x Фенерче
1 x Далечински Притисок
Оддел 5:-Пакет :
-1 x Фенерче
-1 x Обемот Планината
-1 x Полнач
-1 x Далечински Притисок
(за сите светлото во дел Не е вклучен батеријата)
. Направен од Алуминиум материјал, обвивка на светлото е многу цврста и издржлива. Тој е дизајниран за да се користи со ноќно уред
1. Ноќно користи за лов, 4715 AS IR 850nm LED. Производи, работа стрес, уникатен дизајн, задниот отвор, ефективно спроводливост да се спречат негативните појави паѓа.

Декларираните карактеристики

Емитуваат Боја:
Фенерче, Фенерче Апарат, Светло Стаорец Опашка, Фенерче Пиштол Монтажа, Фенерче Целосен Сет
Боја На Каросеријата:
Црна
Тип На Објект:
Рефлектори
Тип На Светилка:
Камп
Тело Материјал:
Алуминиум легура
сертификација:
УЛ,CCC,ГШ,RoHS,CE
полнач:
Батерија
боја:
Црна
Бренд Име:
UniqueFire
Водоотпорен:
Yes
Лумен:
Други
Функција:
Шок Отпорни
Осветлување Растојание:
50-100 метри
Тип На Батерија:
18650
Префрлете Го Режимот:
Висок/Среден/Низок
Извор На Светлина:
LED Светилки
Wattage:
3W
Фокусна Должина:
прилагодлив
Зум:
Yes
Поддршка Dimmer:
2-4 датотеки
Број На Модел На:
UF-1505-4715AS-850
Модел на LED Монистра:
4715AS IR 850NM LED

Поврзани производи