ВЕЧЕРАМ Одбор FCS2 Перки fcs ii Зелена Јаглерод Влакна Перки буквален за мрежа Quilhas FCSII К2.1 во Светот
Ново

ВЕЧЕРАМ Одбор FCS2 Перки fcs ii Зелена Јаглерод Влакна Перки буквален за мрежа Quilhas FCSII К2.1 во Светот

DEN 1680.00

Залиха


FCS2 Перки - К2.1 КОМПЈУТЕР Tri - Наместете
На К2.1 - Кели Слејтер е потпис перка за шупливи бранови и тесни џеб сурфање. Сега во Четири Конфигурација
3 парчиња по собата.
Перформанси Core изградба е дизајниран да ја испорача чувство на традиционалните fiberglass перка со додадена перформанси на намалена тежина. На RTM (Смола Трансфер Калапи) процес се произведува лесни перка со извонреден флекс, мазна се чувствуваат, и импресивен естетски.
Пред Перки :
БАЗА : 4.33" 110mm
ДЛАБОЧИНА : 4.53" 115mm
Површина : 15.23" 9824mm
ПОНЕСЕТЕ : 32°
Фолија : IFT
Центар Перка :
БАЗА : 4.28" 109mm
ДЛАБОЧИНА : 4.41" 112mm
Површина : 14.22" 9172mm
ПОНЕСЕТЕ : 31°
Фолија : 50/50
Оптимален опсег на тежина : 65kg-80kg

Декларираните карактеристики

Отворено Активност:
сурфање,Paddling
Применливи Луѓе:
Унисекс
Тип:
Чантата
Број На Модел На:
FCS2-К2.1
is_customized :
YES
боја:
Зелена
Материјал:
Fibreglass,Јаглерод

Поврзани производи