viscose француски тепих За машина направи Густа Кадифен Savonnerie Килим Тепих Направени Да Нарачате 6all GSR-06 129 gc85savyg13
Ново

viscose француски тепих За машина направи Густа Кадифен Savonnerie Килим Тепих Направени Да Нарачате 6all GSR-06

DEN 10800.00

Залиха

Дизајнот може да се прилагоди премногу. Овие дизајни произведени под раководство на ликовни уметници на кралските судови се состоеше од naturalistic флорални мотиви, на грбови и хералдички уреди и некои архитектонски мотиви. Француски Savonnerie килим е совршен придружник за соби со Европските или Традиционален мебел и ентериер. Боите исто така, може да се изменуваат.

Декларираните карактеристики

Големина:
122X183CM, 137X198CM, 91X152cm
Бренд Име:
emilrugs.com
Стил:
Европа
Употреба:
Дома,Спална Соба,Hotel,Декоративни,Молитва,Комерцијални
Место:
дневна соба
Шаблон Тип:
Растенијата
Обликот:
правоаголник
дизајн:
Aubusson
Техника:
Машина Направени
Број На Модел На:
GSR-06 129 gc85savyg13
Измијте Стил:
сув-за перење
Материјал:
100%viscose

Поврзани производи