Weitol CNC машина за дрво гравирање алатка волфрам вратата на кабинетот рутер малку дрвена резба CNC машина алатки
Ново

Weitol CNC машина за дрво гравирање алатка волфрам вратата на кабинетот рутер малку дрвена резба CNC машина

DEN 456.00

Залиха

Ако сте задоволни со нашите производи, ве молиме да ни даде пет-ѕвезда и споделување со вашите
пријатели. Според вашите обработка потреби, изберете го соодветниот сечилото ширина. Ако не сте задоволни со нашите производи,ве молиме слободно контактирајте со нас и ние ќе се реши
проблемот за вас во прв пат.Тоа ќе биде многу благодарен ако можете да споделувате слики на објектите во повратни информации. Нашата компанија има увезени напредни меѓународни технологија, и процесот на производство,позитивни решителни, развој на високи перформанси, висок квалитет на машини за да се исполнат барањата на различни клиенти е компанија незапирлив извршување и насока. По продажбата 1.
Плаќање 1.Нашите главни производи, вклучувајќи : рекламирање тип, вратата шема рутер, метал гравирање битови, камен крајот мелничката битови, PCB вежба битови, мини wordsengraving битови, хард-легура, додатоци, wolfram челик битови, други делови.
Висока брзина гравирање и совет со висок concentricity Тешко носи квалитет : алатката има висок свиткување сила и висока отпорност на абење,
тешко и не е лесно да се скрши. Ако постои било каков проблем со плаќањето, ве молиме да не се двоумела да контактирате со нас преку
Messager. Ве молиме да се заврши процесот на плаќање веднаш откако ќе го стави на ред.
Предности гравирање без брус, мазна чип отстранување без држејќи нож, не е лесно да се пробие и долг животен век, може да се повтори, мелење и така натаму. Производ големина целокупната должина на ножот ширина е 32,35,38 мм, сечење на дебелината е 5мм.Ние ќе ви одговори и да дознаам начин како е можно поскоро. Опрема & технологија. Компанијата професионални да се направи на CNC гравирање tools. Ние испорачуваме
објектот по плаќање.7 мм месо тело со дијаметар Апликација МДФ,Цврсто дрво,Махагони,Multilayer одбор,Стегање штица Пакување 1pcs/ пластична кутија Функција Остри сечење на работ, не е лесно да се пробие
Детали за опис Висока прецизност мелење : Остар раб, брзо сечење, добра чип отстранување, без стап машина.

Декларираните карактеристики

Димензии:
7-12.7-32, 7-12.7-35, 7-12.7-38
Бренд Име:
WeiTol
Материјал:
Карбид
Вкупна Должина:
48-58mm
Тип:
Крајот Мелница
Дијаметар:
12.7 mm
Број На Модел На:
Мелење Машина
Обложување:
redcoating
Погоден за:
цврсто дрво,МДФ, честички одбор
Пакување:
1pcs/ пластична Кутија

Поврзани производи