YobangSecurity 1 Камера 8 Следи Видео Спогодба 7Инчен Видео Врата Телефон Врата Свири RFID Контрола на Пристап За Домашна Безбедност
Ново

YobangSecurity 1 Камера 8 Следи Видео Спогодба 7Инчен Видео Врата Телефон Врата Свири RFID Контрола на Пристап

DEN 26505.00
DEN 29126.40

Залиха


Камера : 1/3 Боја CMOS Камера. 16 различни видови на вратата ѕвона chimes.Волумен, осветленоста и контрастот се прилагодливи.
Резолуција : 800 X 480.
Димензија : Димензии : 24 х 15 х 2.
Затворен Следи :
Дисплеј : 7 инчен TFT LCD екран (16 : 9 dispaly).Можете да видите и слушнете пред си на врата.
16-хорда мелодија прстен за опција.
Пакување Листа :
1 * паркинг (Надворешен Камера со доказ школка
8 * Внатрешна Следење
8 * Адаптер
1 * поврзување на кабел (16ft/5m)
1 * Перниче на завртки
1 * упатство
2* RFID Keyfobs
. 7 Инчен LCD екран притиснете копче на екранот,вратата одговарање, мониторинг и отклучување, двоен начин спогодба за Исклучување на вратата спогодба со врата dell колекции.
Конекција : 4 cored жица (До 12 монитори).7 Инчен Колор LCD Вила Видео Врата Телефон Врата Спогодба Влез Систем за Полнење Ноќ Визија За 8 Одделение Стан
1 камера и 8pcs LCD боја следење, поддржување 1 зграда која има 8 домаќинства.
Осветленоста, Chroma и Јачината на звукот прилагодливи.6 cm (L x W x H). Поддршка на RFID Функција, тоа може да се отвори за заклучување од страна на СМАРТ Картичка или RFID Keyfobs.
Димензии : 122(L) x 276(W) x 45(H)mm.
Случај : Алуминиумски материјал, водоотпорна.
Агол на гледање : (U/D/L/R, диплома) : 60/35/70/70.
Оваа 2-начин на комуникација е ефтин и ефективен начин да се зборува со странец на вратата, без всушност да отворање на вратата.
На дланка-бесплатни спогодба munication. Може да се користи во апартмани, вили, хотели, канцеларии, во јавните згради.
Тежина : 0.
Случајот : АБС Инженеринг Пластика.
Функција :
На TFT 7 инчен дигитални боја LCD екран за следење.Видео поддршка спогодба 12 набљудувачите на безбедност и надзор опрема. 700 TVL CMOS IR ноќ визија висока резолуција вратата следење на камера, лесно да го инсталирате,жичана конекција стабилност за домашни системи за безбедност.
Инсталација : Површинска монтажа.
Текст : AC 100-240 V 50 Hz-60 Hz. Така можете да видите кој е надвор, а Потоа можете да притиснете на одговор копче на мониторот да се зборува со луѓе надвор, го отклучите кодот и притиснете го копчето за одговор копчето повторно за да се стави крај на конверзија.

Декларираните карактеристики

Комплет За Конфигурација:
Еден до Осум Видео Doorphone
моќност:
220v
Материјал:
пластика и метал
Samrt Дома Интерфејс:
No
Комуникациски Интерфејс:
Жичен
Контрола На Пристап:
Индуктивни Картичка
Екранот Големина на Екранот(инчи):
7
Сензор Големина(Инчен):
1/4
Бренд Име:
Yobang Безбедност
Одговарање На Режимот:
Hands-free
IP Камера Интерфејс:
No
Технологија:
Дигитални
Големина:
18*15*10
Резолуција:
420TVLine
Тип:
Спогодба Систем
Камерата тип на Сензор:
CMOS
Број На Модел На:
V70T2 530X8
Агол На Гледање (°):
92
Врата:
Yes
моќност:
AC 110V-240V
Инсталација:
Монтирање На Ѕид
Метод На Конекција:
Жичен
Екран Тип:
боја
Водоотпорен:
Yes
Камерата:
боја

Поврзани производи