Замена ODU Електронски Круг push pull Конектор, 1B 6 игли Метал слободни receptacle, Залемени контакти,Месинг тело,PHG.1B.306
Ново

Замена ODU Електронски Круг push pull Конектор, 1B 6 игли Метал слободни receptacle, Залемени контакти,Месинг

DEN 869.76

Залиха

Размена Ние сме посветени да прави сигурни дека ќе ја напушти оваа трансакција се задоволни. Сол спреј отпорност на тест : > 48h;
7.Производи : 1 B Серија Слободни Receptacle, Копче(G),кабел collet,Орев за местењето на наведнуваат олеснување
Изолатор спецификации за серија Б :
Индустрија Примена : Тоа е широко се користи за сите видови на медицинска опрема е, специјално за сигнал на пренос, Медицинска Опрема ,Аудио / Видео, Тестирање и Мерење, Комуникација производ линија. Посветеност Ние сме посветени да прави сигурни дека ќе ја напушти оваа трансакција се задоволни. Издржливост : > 5000 парење циклуси;
2. Влажност : до 95% на 60 степен;
3. Минути pin може да избере да се избегне употребата на машина слична на конекторот помеѓу мешана interpolation;
5. Заварување, crimping и PCB-core-тип на конектори;
3. Тоа значи дека ќе имате целосна сила на производство на гаранција за заштита на вашата набавка. Pin систем, G pin како стандард за on-конектор.
Производот се покаже :
Зошто Да Го Одберете Нашата Продавница? Фабрика Директни Вашата нарачка ќе пристигне сосема нов во својот фабрички запечатени пакувања.Отпорност на вибрации : 15 g[10 HZ-2000 HZ];
5.
Технички карактеристики :
Механички и Climatically
1. Контактирајте со Нас, Ние работи 6 дена во неделата.
Нашата компанија е Сертификат : услуга за Клиентите :
. Брзиот push-pull систем на заклучување;
2. Заштита индекс (споени) : IP50. Брз и Бесплатен Превозот Бесплатна и Брза Испорака! Таа започнува со добивање на вашата цел, се испраќаат надвор во рок од два работни дена. Температурата опсег : -45 , +125 ;
4. Серија на мулти-јадро, висока густина инсталација простор за заштеда;
7. Се враќа Во случај на кои би сакале да се вратат вашата нарачка, ние им овозможи враќа кои се обработени во рок од 14 дена од денот на приемот на стока. Вистинската насока заштитен ефект, анти-електромагнетни пречки;
6.Директно, 90 ° аглите на;
4. Ние се извор на најдобро се занимава и слободни забрзана испорака!Ви помогне да заштедите на трошоците и долгите време со совршен квалитет.

Декларираните карактеристики

Конектор тип:
линија конектор
Иглички:
6P
Вметнете тип:
Женски Insert
Број На Модел На:
INT13-PHG.1B.306.CLLD50Z
Бренд Име:
StanexCo
IP Степен:
IP50
Сертифицирани:
Rohs,CE,TUV
Примена:
Енергија, Осветлување
Поврзете тип:
Притисни повлече авто-заклучување
Пол:
Женски

Поврзани производи